SOFT TISSUE INSTITUTE

Every detail matters.

To co różni Soft Tissue Institute od części innych firm szkoleniowych to to, że poruszamy tylko i wyłącznie w zagadnienia praktyczne.  A na dodatek w najlepszym światowym wydaniu. Proponowane przez nas procedury pokazywane są bardzo dokładnie krok po kroku. Najpierw w części teoretycznej, omawianej tylko i wyłącznie na konkretnych przypadkach klinicznych, a nie na tabelach i słupkach. Proponowane schematy są poparte publikacjami Evidence Based Dentistry największych światowych opionion liderów w swoich specjalnościach. Następnie przychodzi pora na filmy z zabiegów i wykonanie zabiegów własnoręcznie na preparatach zwierzęcych lub modelach.

Proponujemy również konkretny sprzęt, materiały i narzędzia, które dadzą największy odsetek sukcesu i poprowadzą jak po sznurku do zamierzonego celu.

Tym samym zapraszam do dogodnie położonego w centralnej Polsce Bełchatowa w woj. łódzkim  gdzie praktykuję.
Zapraszam zarówno osoby początkujące na szkolenie podstawowe jak i wszystkich innych na cały cykl szkoleń zaawansowanych.

Soft Tissue Institute jest owocem mojej edukacji, intensywnej pracy klinicznej, jak i 8 letniego doświadczenia w nauczaniu implantologii i tkanek miękkich. Wybrałem te techniki, które są najbardziej przewidywalne, najprostsze i dające najlepszy rezultat kliniczny.

Założyciel

Michał Szczutkowski

Obejrzyj film o soft tissue institute

Nasza misja

Wskażemy Ci właściwy kierunek w implantologii i periodontologii.

Edukacja w STI to delikatne mikrochirurgiczne wszczepienie implantu i umiejętność stworzenia tkanek miękkich i kości. Estetyka, tkanki miękkie i implanty. Duża ilość przypadków klinicznych. Timing zabiegów. Filmy re-live z zabiegów. Każda technika jest realizowana wg schematu dającego możliwość zastosowania jej przez uczestników od następnego dnia w swoim własnym gabinecie. Praca na materiałach dających najwyższą jakość i przewidywalność procedur w gabinecie. W trakcie szkoleń praca na najwyższej klasy topowych narzędziach i sprzęcie.

Oferta

Jak możemy Ci pomóc?

WYŁĄCZNIE ZAGADNIENIA PRAKTYCZNE

Unikamy tzw. podejścia akademickiego. Mnóstwo filmów re-live. Ćwiczenia na preparatach zwierzęcych, najlepszych modelach i wiele innych. Część teoretyczna skupia się tylko i wyłącznie na aspektach praktycznych.

SPRAWDZONE TECHNIKI - NAJLEPSZE ŚWIATOWE STANDARDY I WŁASNE WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Wiedza która przekazuje jest oparta na często jakże odmiennych poglądach największych światowych opinion liderów i własnym długoletnim doświadczeniem. Poparta jest sprawdzającymi się efektami klinicznymi i licznymi badaniami klinicznymi.

KOMPLEKSOWOŚĆ

Kompleksowe ujęcie tematu: umiejętności stworzenia kości, tkanek miękkich, filozofię delikatnego wprowadzenia implantu zgodnie z biologią i wykonania na nim protetyki.

MIKROCHIRURGIA

Kwintesencja mikrochirurgii - lepsze, szybsze gojenie, mniej bólu dla pacjenta.

LISTY KONTROLNE

Listy kontrolne kolejności procedur zabiegu oraz materiałów i narzędzi umożliwiające praktyczne wprowadzenie zabiegu od następnego dnia do gabinetu.

PERFEKCJA

Procedury dające długoterminową przewidywalność i uzyskanie perfekcyjnej estetyki.

Co nas wyróżnia

To co różni Soft Tissue Institute od części innych firm szkoleniowych to to że uczymy jak wszczepić implant i stworzyć wokół niego tkanki najdelikatniej jak się da. Najbardziej zgodnie z biologią gojenia rany. Tym samym dać pacjentowi komfort, że to co jest nasza obietnicą zostanie zrealizowane. Mikrochirurgia jest filozofia dająca ogromne możliwości i przede wszystkim szybkie i wolne od dolegliwości bólowych gojenie.