Termin konferencji
15.10.2022
Miejsc: 50
Inwestycja
1700 PLN
Miejsce
Łódź - dokładna lokalizacja konferencji zostanie podana bliżej terminu.
Zapisz się
Poziom konferencji
średniozaawansowany
Języki
polski

Temat szkolenia

Szablony do pełnej nawigacji – niezbędne narzędzie w pracy każdego implantologa. Praktyka kliniczna

Szablony do pełnej nawigacji w dużej części gabinetów stały się codzienną rutyną. Pozwalają na bardzo szybkie i przewidywalne optymalne wszczepienie implantu/ów w pojedynczych jak i większych i pełnołukowych pracach. Odpowiednia ilość kości przenosi się na długoterminowe rokowanie bez periimplantitis i uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego. Skupienie w jednym miejscu i czasie większości topowych wykładowców zajmujących się tematem pozwala na bardzo różnorodne podejście do tematu. Różne rodzaje szablonów, różne ich zastosowanie i inne strategie postępowania i owocna dyskusja to dźwignia do ulepszenia swoich codziennych algorytmów lub w ogóle wdrożenia tej wspaniałej technologii.

 

Niższa cena dla klientów:

STI, C.Witt, Medilab, Szablonauci, SchmidtdentalAPOLLO IMPLANT COMPONENTS

Aby otrzymać rabat w wysokości 100zł wpisz w uwagach formularza zgłoszeniowego informację której z firm jesteś klientem.

Rejestracja i płatności

Jeśli chcesz wziąć udział w konferencji zapisz się wypełniając poniższy formularz.

Po wysłaniu zgłoszenia na swój adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji oraz link do płatności.

  • Jeżeli posiadasz KOD RABATOWY, użyj go w poniższym formularzu
  • Opłać 100% wartości konferencji w celu rezerwacji miejsca
  • Chcesz zrezygnować? Poinformuj nas o tym do 50 dni przed szkoleniem – zgodnie z regulaminem zwrócimy wpłaconą kwotę pomniejszoną o 72 zł - koszt opłaty manipulacyjnej.
  • Fakturę otrzymasz na podany w formularzu adres e-mailowy po dokonaniu wpłaty. Będą one również dostępne w Twoim panelu klienta. 

Miejsce i nocleg

Łódź

Dokładna lokalizacja konferencji zostanie podana bliżej terminu.

Skrócony program poszczególnych wykładowców

Łukasz Zadrożny
Łukasz Zadrożny
Krzysztof Chmielewski
Krzysztof Chmielewski
Zbigniew Orzechowski
Zbigniew Orzechowski
Łukasz Bańczyk
Łukasz Bańczyk
Michał Szczutkowski
Michał Szczutkowski
Witold Popowicz
Witold Popowicz
Adam Nowicki
Adam Nowicki

O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZI W PRACY Z SZABLONAMI?

Digitalizacja medycyny i stomatologii postępuje nieubłaganie. W przypadku implantologii wprowadzenie CBCT oraz skanerów optycznych i rozbudowanego oprogramowania CAD/CAM zmieniło całkowicie sposób planowania leczenia ale także komunikacji z laboratorium, innymi lekarzami i pacjentem. W trakcie wykładu omówię ewolucję pomysłu na to czym ma być szablon. Przedstawię mój optymalny workflow w pracy z szablonami oraz zanalizuję różnice pomiędzy wybranymi narzędziami do planowania w sposób, który pozwoli aby uzyskać w pracy z szablonami jeszcze więcej niż dotychczas.

NAWIGACJA KOMPUTEROWA – CZYNNIKI RYZYKA I JAK OSIĄGNĄĆ NAJWYŻSZĄ PRECYZJĘ

Nawigacja komputerowa może być wspaniałym narzędziem w rękach zarówno młodego jak i bardzo doświadczonego implantologia. Problemem nie jest program, narzędzia czy systemy implantologiczne, ale wiedza i zrozumienie procesu oraz ograniczeń z tego tytułu wynikających. W trakcie wykładu poruszone zostaną tematy takie jak: optymalizacja danych cyfrowych, obiektywna ocena efektów leczenia w nawigacji komputerowej, implantacje natychmiastowe i użycie długich implantów, ograniczenia systemów do statycznej nawigacji komputerowej.

SZABLONY IMPLANTOLOGICZNE  W KOMPLEKSOWYM LECZENIU PACJENTA. PROFESJONALNIE I BEZ NADWYRĘŻANIA BUDŻETU

Promowana przeze mnie procedura opiera się na kompleksowym planowaniu leczenia implantoprotetycznego. Zaczynamy od końca – od ostatecznego wyglądu protetyki – projektu uśmiechu, okluzji, sprawdzenia i akceptacji przez pacjenta. Dopiero teraz można zaplanować najlepsze pozycje implantów i wydrukować szablony chirurgiczne. Choć brzmi to futurystycznie i niedostępnie to proces jest łatwy i nie wymaga angażowania dużych środków pieniężnych czy sprzętowych. Łatwo go też rozdzielić między poszczególnych członków zespołu – lekarza protetyka, technika dentystycznego,  implantologa i nowy zawód – asystenta cyfrowego. Taka praca zwiększa ilość zaakceptowanych planów leczenia. Pacjenci są pod wrażeniem fachowego  i nowoczesnego podejścia. W mojej praktyce pracujemy na profesjonalnych, ale bezpłatnych programach. Idealnie dopasowane szablony, wax-upy, mock-upy, korony i mosty tymczasowe drukujemy samodzielnie z użyciem profesjonalnych, medycznych żywic. Podział obowiązków pozwala na bardzo szybką pracę przy projektowaniu. Efekty zaś dają poczucie dobrze wykonanej pracy.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z PRACY W PEŁNEJ NAWIGACJI IMPLANTOLOGICZNEJ

Rozwój technologii daje nam dzisiaj możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet nam się nie śniło. Jednym z takich rozwiązań jest planowanie wszczepienia implantów z wykorzystaniem szablonów chirurgicznych do pełnej nawigacji. Zastosowanie nawigacji w implantologii niesie za sobą ogromne korzyści zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Podczas wykładu przedstawię na konkretnych przypadkach klinicznych korzyści wynikające z użycia pełnej nawigacji w implantologii.

ZASTOSOWANIE PEŁNEJ NAWIGACJI W POŁĄCZENIU Z ZABIEGAMI PRZESZCZEPÓW TKANEK MIĘKKICH 

We współczesnej organizacji gabinetu zajmującego się implantologią kluczowa wydaję się optymalizacja czasowa zabiegów chirurgicznych. Jest to korzystne przede wszystkim dla pacjenta – ma wykonany jeden zabieg zamiast kilku. Ale też dla lekarza biorąc pod uwagę aspekt czasowo-finansowy. Wprowadzenie stomatologii cyfrowej do codziennej pracy pozwala uprościć i skrócić wiele procesów. Zastosowanie szablonów do pełnej nawigacji umożliwia połączenie zabiegu implantacji z wolnymi przeszczepami tkanek miękkich oraz wprowadzeniem śruby gojącej. Jest to osiągalne zarówno dla pojedynczych implantów jak też ich większej ilości. W bocznym odcinku żuchwy, aby utrzymać protetykę na implancie w stanie zdrowia długoterminowo wykonujemy prawie zawsze wolny przeszczep dziąsła. W szczęce na odcinku od 5 do 5 aby zredukować zaniki kości na szerokość wykonujemy CTG w celu przywrócenia prawidłowego wypukłego konturu wyrostka zębodołowego. Mając na uwadze fakt, że zdecydowana większość implantacji we wspomnianych powyżej sytuacjach wymaga przeszczepów możliwość wykonania tego w trakcie jednej wizyty to całkowita zmiana reguł gry. Jestem niezmiernie podekscytowany mogąc podzielić się z Wami nową metodyką tych najpopularniejszych zabiegów periodontologicznych, które dzięki stomatologii cyfrowej nabierają całkowicie nowego oblicza.

SZABLONY CHIRURGICZNE W MIKROCHIRURGII ENDODONTCZNEJ

Połączenie obrazów CBCT oraz skanów STL daje klinicystom możliwości precyzyjnego planowania i przeprowadzania zabiegów w rejonie wrażliwych struktur anatomicznych. Poza oczywistym zastosowaniem szablonów w implantologii technologia cyfrowa pozwala na precyzyjne planowanie i przeprowadzanie zabiegów z zakresu mikrochirurgii endodontycznej. Dzięki zastosowaniu szablonów możliwe jest ograniczenie ingerencji w zakresie tkanek twardych i miękkich bez obniżenia skuteczności zabiegów.

NATYCHMIASTOWA REHABILITACJA UKŁADU NARZĄDU ŻUCIA UZUPEŁNIENIAMI STAŁYMI OPARTYMI NA IMPLANTACH Z WYKORZYSTANIEM DRUKU 3D ORAZ SPAWANIA WEWNĄTRZUSTNEGO 

Podczas wykładu zostanie podjęta kwestia rehabilitacji implantoprotetycznej pełnołukowej u pacjentów z brakiem funkcji oraz niesatysfakcjonującą estetyką. Omówione zostaną możliwości zaopatrzenia szczęki oraz żuchwy w zależności od warunków tkankowych. Począwszy od planowania zabiegu, przez projektowanie aż do otrzymania prowizorium długoczasowego. Zostanie ponadto wykazana optymalizacja zabiegowa przedstawianego cyfrowego podejścia w stosunku do podejścia analogowego.

Zapisz się

Weź udział w tej konferencji


Chcesz wziąć udział w konferencji?

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się a następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem załóż konto, a następnie wypełnij zgłoszenie na konferencję, w której chcesz wziąć udział.

© Copyright 2022 Soft Tissue Institute. All rights reserved.

X
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o zbliżających się szkoleniach i promocjach.