Paweł Porczyk
19-20.11.2020

Chirurgia plastyczna tkanek miękkich. Pokrywanie recesji dziąsłowych, szkolenie zaawansowane. Pokrywanie recesji mnogich techniką płata przesuniętego dokoronowo.

Szkolenie przeznaczone dla dentystów chcących rozszerzyć swoją wiedzę w pokrywaniu mnogich recesji technikami płata przesuniętego dokoronowo. Podczas kursu przedstawione zostanie zastosowanie tej techniki we wszystkich możliwych lokalizacjach w jamie ustnej:

• cała szczęka;
• odcinki boczne w żuchwie;
• najtrudniejszy odcinek 4 siekaczy w żuchwie.

A także to co jest w danym przypadku kluczowe dla uzyskania dobrego efektu pozabiegowego.

• Podział recesji – na co zwrócić uwagę kwalifikując pacjenta do zabiegu
• Co ma wpływ na powstawanie recesji i jakie to ma znaczenie w zachowaniu długoczasowego efektu pozabiegowego
• Klasyfikacja pod względem rokowania powodzenia zabiegu
• Wskazania i przeciwwskazania
• Przygotowanie zębów do zabiegu w celu uzyskania optymalnego efektu estetycznego
• Zalecane narzędzia i materiały
• Techniki zabiegowe – mnogie recesje
• Na co zwrócić uwagę w konkretnej lokalizacji w jamie ustnej
• Jak pobierać przeszczep tkanki łącznej
• Zalecenia pozabiegowe
• Przyczyny powikłań i jak im zapobiegać

Film re-live i zabieg na świńskich ryjach w następujących sytuacjach:
• recesja mnoga w szczęce od przyśrodkowego siekacza do pierwszego trzonowca;
• recesja mnoga w żuchwie od kła do pierwszego trzonowca;
• recesja mnoga w żuchwie obejmująca 4 dolne siekacze;
• recesje mnogie obejmujące tylko część zębów wymienionych w powyższych sytuacjach.

Przeprowadzenie zabiegu krok po kroku – prezentacja techniki na materiale zwierzęcym a następnie każdy uczestnik ćwiczy praktyczne aspekty:
• projektowania płata
• mobilizacja płata
• pobieranie przeszczepu tkanki łącznej
• techniki szycia

Soft Tissue Institute
Osiedle Dolnośląskie 113, 97-400 Bełchatów – woj. łódzkie

Paweł Porczyk

Ukończył studia w 2012 na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Do 2019 roku zdobywał doświadczenie w Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.W 2018 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologii. Od 2014 roku pracuje w Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius. Zajmuje się głównie chirurgią oraz periodontologią. Stale poszerza i uzupełnia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach w Polsce i za granicą głównie z zakresu chirurgii, implantologii oraz periodontologii.

Osiedle Dolnośląskie 113, 97-400 Bełchatów – woj. łódzkie

Chcesz zrezygnować ? Poinformuj nas o tym do 40 dni przed szkoleniem – zwrócimy całą wpłaconą kwotę.