Paweł Porczyk
20-21.05.2021
Brak miejsc!

Chirurgia plastyczna tkanek miękkich. Pokrywanie recesji dziąsłowych, szkolenie zaawansowane. Pokrywanie recesji mnogich techniką płata przesuniętego dokoronowo.

Szkolenie przeznaczone dla dentystów chcących rozszerzyć swoją wiedzę w pokrywaniu mnogich recesji technikami płata przesuniętego dokoronowo. Podczas kursu przedstawione zostanie zastosowanie tej techniki we wszystkich możliwych lokalizacjach w jamie ustnej:

• cała szczęka;
• odcinki boczne w żuchwie;
• najtrudniejszy odcinek 4 siekaczy w żuchwie.

A także to co jest w danym przypadku kluczowe dla uzyskania dobrego efektu pozabiegowego.

Na szkoleniu nie są omawiane techniki pobierania tkanki łącznej z podniebienia. Obie techniki uzyskiwania CTG (tech. jednego cięcia jak i tech. deepitelializacji) omawiane są na szkoleniu Gospodarowanie Tkankami Miękkimi.

Tak więc aby uczestniczyć w szkoleniu wymagane jest:

– albo posiadanie umiejętności przeprowadzenia pobrania CTG zarówno tech. jednego cięcia jak i tech. deepitelializacji;

– albo ukończenie szkolenia Gospodarowanie Tkankami Miękkimi

• Podział recesji – na co zwrócić uwagę kwalifikując pacjenta do zabiegu
• Co ma wpływ na powstawanie recesji i jakie to ma znaczenie w zachowaniu długoczasowego efektu pozabiegowego
• Klasyfikacja pod względem rokowania powodzenia zabiegu
• Wskazania i przeciwwskazania
• Przygotowanie zębów do zabiegu w celu uzyskania optymalnego efektu estetycznego
• Zalecane narzędzia i materiały
• Techniki zabiegowe – mnogie recesje
• Na co zwrócić uwagę w konkretnej lokalizacji w jamie ustnej
• Jak pobierać przeszczep tkanki łącznej
• Zalecenia pozabiegowe
• Przyczyny powikłań i jak im zapobiegać

Film re-live i zabieg na preparatach zwierzęcych w następujących sytuacjach:
• recesja mnoga w szczęce od przyśrodkowego siekacza do pierwszego trzonowca;
• recesja mnoga w żuchwie od kła do pierwszego trzonowca;
• recesja mnoga w żuchwie obejmująca 4 dolne siekacze;
• recesje mnogie obejmujące tylko część zębów wymienionych w powyższych sytuacjach.

Przeprowadzenie zabiegu krok po kroku – prezentacja techniki na materiale zwierzęcym a następnie każdy uczestnik ćwiczy praktyczne aspekty:
• projektowania płata
• mobilizacja płata
• pobieranie przeszczepu tkanki łącznej
• techniki szycia

UWAGA! DO UCZESTNICTWA W SZKOLENIU POKRYWANIA RECESJI ZĘBÓW-SZKOLENIE ZAAWANSOWANE NAJPIERW WYMAGANE JEST UCZESTNICTWO W SZKOLENIU GOSPODAROWANIA TKANKAMI MIĘKKIMI ALBO POSIADANA W PRAKTYCE UMIEJĘTNOŚĆ POBIERANIA TKANKI ŁĄCZNEJ Z PODNIEBIENIA TECHNIKAMI JEDNEGO CIĘCIA I DEEPITELIALIZACJI.

Istnieje możliwość wykupienia noclegu w Hotelu Santin
w specjalnej promocyjnej cenie dla uczestników szkoleń STI.

tel:  44 632 63 92

Liczba uczestników

Maks. 15 osób.

Os. Dolnośląskie 113

97-400 Bełchatów- woj. łódzkie

W przypadku rezygnacji ze szkolenia bez względu na czas oraz okoliczności, zwrot kosztów nastąpi po potrąceniu opłaty manipulacyjnej w wysokości 72 zł zgodnie z regulaminem.

Fantastyczne szkolenie. Dla mnie stanowiło doskonałe uzupełnienie z poprzednich szkoleń dotyczących tkanek miękkich i pokrywania recesji. Dobry balans pomiędzy częścią teoretyczną i praktyczną. Tomasz Zbożeń, Kielce

Bardzo dobre szkolenie, które w pełni sprostało moim oczekiwaniom. Tematyka bardzo dobra, omówiona w sposób wyczerpujący. POLECAM. Mariusz Suwała, Szczecin

Szkolenie kompletne - duża dawka wiedzy przekazana w bardzo przystępny sposób. Hubert Trzepatowski, Kraków

Polecam szkolenie Doktora Pawła, dużo teorii popartej ćwiczeniami praktycznymi. Karol Zimmer, Kraków

Jestem niezwykle zadowolona z udziału w szkoleniu u dr Pawła Porczyka. Część teoretyczna świetnie przygotowana, liczba prezentowanych przypadków znakomita. Miła atmosfera, warsztaty zorganizowane na najwyższym poziomie, przećwiczyliśmy wszystkie możliwe zabiegi bez pośpiechu i z ogromnym wsparciem ze strony dr Pawła. Byłam pod ogromnym wrażeniem znakomitej organizacji szkolenia, niczego nie brakowało, instrumentarium, preparaty zostały zapewnione nawet w nadmiarze. BRAWO! Bardzo rekomenduję to szkolenie. Aneta Grochowina, Łódź

Paweł Porczyk

Ukończył studia w 2012 na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Do 2019 roku zdobywał doświadczenie w Poradni Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.W 2018 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologii. Od 2014 roku pracuje w Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius. Zajmuje się głównie chirurgią oraz periodontologią. Stale poszerza i uzupełnia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach w Polsce i za granicą głównie z zakresu chirurgii, implantologii oraz periodontologii.

os. Dolnośląskie 113, 97-400 Bełchatów

Chcesz zrezygnować ? Poinformuj nas o tym do 50 dni przed szkoleniem – zwrócimy wpłaconą kwotę.

Szanowni Państwo, wszystkie miejsca na szkolenie zostały już zajęte.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt mailowy:

kontakt@sti.edu.pl

lub telefoniczny:

+48 502-551-552

w celu dokonania zapisu na listę rezerwową.