Ewa Chomik, Grzegorz Wasiluk
23-24.07.2020

Rekonstrukcje implantoprotetyczne wolne od powikłań

Szkolenie organizowane we współpracy dwóch instytutów szkoleniowych: Soft Tissue Institute oraz High and Dentistry.  Szkolenie pokazujące jak wykonać protetykę na implantach tak żeby korona wyglądała estetycznie, a jednocześnie żeby uzyskać długoterminową stabilność biologiczną kości i tkanek miękkich wokół implantu. Szkolenie omawiające prace na pojedyńczych implantach, mostach na implantach jak i rozległych konstrukcjach w bezzębiu. Ale także jakie rozwiązania najlepiej wybrać u pacjentów z deficytami higienicznymi. Warsztaty praktyczne i niezależność od używanego systemu implantologicznego.

• wstęp do implantoprotetyki
  • zagrożenia w odbudowach protetycznych z wykorzystaniem implantów
  • czynniki długofalowego powodzenia rekonstrukcji implantoprotetycznych
  • technologia CAD/CAM w protetyce
  • narzędzia komunikacji lekarza protetyka z laboratorium protetycznym
  • fotografia stomatologiczna jako niezbędne narzędzie pracy z pacjentem protetycznym
  • algorytmy postępowania w odbudowach pojedynczych braków zębowych
  • algorytmy postępowania w odbudowach mnogich braków zębowych
  • procedury postępowania w odbudowach bezzębnych wyrostków, prace stałe vs. zdejmowane
  • procedury postępowania w odbudowach typu overdenture
  • metody radzenia sobie z rekonstrukcjami na nieprawidłowo spozycjonowanych implantach oraz przy powtórnym leczeniu implantoprotetycznym
  • warsztat I – korona tymczasowa wykonywana jako natychmiastowe obciążenie po implantacji, profilowanie tkanek miękkich, przekazanie architektury zagojonych tkanek do laboratorium protetycznego.
  • warsztat II – procedury wyciskowe w rekonstrukcjach mnogich braków zębowych oraz kombinowanych rekonstrukcjach na wszczepach dentystycznych oraz zębach własnych pacjenta.

Co wyróżnia to szkolenie?

• wszystkie algorytmy postępowania oparte są w równym stopniu na wieloletnim doświadczeniu klinicznym oraz badaniach i publikacjach z dziedziny implantoprotetyki – „evidence based”
  • szkolenie nie jest dedykowane do żadnego systemu protetycznego, prezentowane procedury postępowania są możliwe do zastosowania na większości dostępnych systemów implantologicznych.
  • prezentowane metody odbudów na implantach pozwolą na wykonanie bardzo przewidywalnych i bezpiecznych prac w Państwa gabinecie
  • szkolenie ułatwi kontakt z laboratorium protetycznym oraz pozwoli na ułatwienie powtarzalnych procedur wykonywania prac na wszczepach dentystycznych.

Istnieje możliwość wykupienia noclegu w hotelu Przysiółek Kresy

Terminy szkolenia

Nowy termin

23 lipca 2020 godz. 10:00-18:00 – 24 lipca 2020 godz. 9:00 – 17:00 – ostatnie wolne miejsce

24 września 2020 godz. 10:00-18:00 – 25 września 2020 godz. 9:00-17:00 – brak wolnych miejsc

Przysiółek Kresy, Parzno 72a, 97-415 Parzno – woj. Łódzkie

Świetnie przekazana wiedza , praktyczne, tylko sprawdzone protokoły postępowania i wielka cierpliwość prowadzącego: zadawaliśmy setki pytań! Do tego przemiła atmosfera. Super szkolenie! Hanna Sobota, Poznań

Bardzo cenny kurs, świetne algorytmy postępowania w implantoprotetyce, inspirujący czas! Top level!!!Dziękuję za przekazaną wiedzę Grzegorz i Michał Edyta Ciężka-Hsiao, Poznań

Szkolenie przedstawia opracowane przez prowadzącego algorytmy postępowania w przypadku leczenia protetycznego na bazie implantów, uwzględniając nowe inspirujące rozwiązania. Paweł Porczyk, Łódź

Kurs godny polecenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych lekarzy. Wiedza oparta na EBD. Wojciech Fąferko, Katowice

Ewa Chomik, Grzegorz Wasiluk

Ewa Chomik

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z macierzystą Uczelnią aktywnie związana do dnia dzisiejszego jako pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej, gdzie rozwija swój talent pod okiem jednego z największych autorytetów polskiej stomatologii, Pana Profesora Zdzisława Bereznowskiego. Praca akademicka zaowocowała uzyskaniem w 2012 roku tytułu doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej zębopochodnych komórek macierzystych i do dziś dnia pozostaje najmłodszym doktorem nauk medycznych w historii Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej GUMed.

Grzegorz Wasiluk

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Były Pracownik Zakładu Protetyki i Implantoprotetyki Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Związany od początku swojej kariery stomatologicznej z Kliniką Stomatologiczno-Medyczną Med-Oral w Rumi, w ostatnim roku również z “DeClinic” w Warszawie. Swoją edukację podyplomową kontynuował głównie poza granicami kraju m.in. w Niemczech, Hiszpanii oraz USA. Ukończył pierwszą edycję Programu Implantologicznego odbywającego się w Mediterranean Prosthodontic Institute (Hiszpania) oraz w University of North Carolina (USA).

Przysiółek Kresy, Parzno 72a, 97-415 Parzno
Średnio zaawansowane