10-11.12.2020
Cena po 10.11.2020 - 4290 PLN

Implanty w strefie estetycznej i odcinku funkcjonalnym

Podstawowe szkolenie dla średniozaawansowanych implantologów podające algorytmy postępowania w zastanej sytuacji klinicznej. Wreszcie skupiające się na podstawowych zaganieniach takich jak: długość implantu, średnica, powierzchnia, moment obrotowy,stabilizacja pierwotna, chłodzenie, przygotowanie kości do zabiegu implantacji i wiele wiele innych. Szkolenie otwierające oczy na zagadnienia o których nie myślałeś nigdy pod tym kątem.

Kontrowersje w implantologii:

• Siła stabilności pierwotnej – czy lepiej, żeby implant był wkręcony na „maksa” czy też lepiej wkręcać implanty palcami?
  • Kompresja kości we współczesnych czasach – niezbędny zabieg czy relikt przeszłości?
  • Głębokość wprowadzenia implantu – implanty z poziomu kości i implanty przezśluzówkowe.
  • Średnica implantu.W jakiej sytuacji warto o nią walczyć?
  • Zasady wprowadzania implantów w miejscach o zawężonej szerokości. Dramaty estetyczne w odcinku górnego przyśrodkowego i bocznego siekacza oraz kła. A może bone shield technique?
  • Jak zachować niezmieniony profil tkanek miękkich, a jednocześnie zapewnić długoterminowe dobre rokowanie uzupełnień opartych na implantach?
  • Czy nieruchome dziąsło wokół implantów jest potrzebne? Zabieg wolnego przeszczepu dziąsła FGG w XXI wieku. Co zrobić gdy czasami nie jest możliwy – rejon dolnych przedtrzonowców.
  • Kiedy wykonywać zabieg wolnego przeszczepu dziąsła FGG, a kiedy zabieg wolnego przeszczepu tkanki łącznej CTG?
  • Boczny odcinek żuchwy i skośna wąska kość: rozwiązania: sterowana regeneracja kości? Przeszczep kości? Skośne implanty? Wąskie implanty? Przeszczep tkanki łącznej CTG? Wolny przeszczep dziąsła?
  • Bliskość ważnych struktur anatomicznych, czyli brak miejsca w pionie – krótkie implanty czy procedury augmentacyjne kości?
  • Czy dystalna operacja klinowa w bocznym odcinku szczęki jest koniecznością przy implantach gdy dziąsło jest grubsze niż 3 mm ? Technika zabiegu.
  • Bezzębie – procedury czasowe – szczęka i żuchwa.
  • Czy proteza wyjmowana na zatrzaskach w górnej szczęce jest dobrym pomysłem?

Część praktyczna:

• Video z zabiegu implantacji późnej w strefie estetycznej + augmentacja tkanek miękkich i techniki odsłaniania implantów – główny cel: zachowanie brodawek międzyzębowych oraz poprawa lub zachowanie korzystnej architektury tkanek miękkich.
  • Zabieg implantacji w strefie estetycznej na modelach.
  • Video z zabiegu implantacji późnej w odcinku funkcjonalnym w połączeniu z augmentacją tkanek miękkich.
  • Zabieg implantacji w odcinku funkcjonalnym na modelach.
  • Każdy z uczestników jest proszony o przygotowanie jednego przypadku (powikłania implantologicznego lub planowania leczenia w trudnym dla niego przypadku) – zdjęcia RVG, OPG, CBCT i kilka zdjęć wewnątrzustnych aparatem fotograficznym ilustrujących przypadek lub problem.

Istnieje możliwość wykupienia noclegu w hotelu Przysiółek Kresy
w specjalnej promocyjnej cenie dla uczestników szkoleń STI.

Termin szkolenia

10 grudnia 2020 godz. 10:00 – 18:00 – 11 grudnia 2020 godz. 9:00 – 17:00 – 5 wolnych miejsc

Przysiółek Kresy – Parzno 72a,

97-415 Parzno – woj. łódzkie

Jedno z najlepszych szkoleń stomatologicznych na których byłem. Prowadzący posiada ogromną wiedzę i potrafi ją przekazać. Adam Fabjański, Łódź

Uważam, że szkolenia w STI są najlepszymi szkoleniami z tematyki implantologii w Polsce. Polecam je wszystkim - zarówno początkującym jak i zaawansowanym. Tomasz Kaźmierczak, Warszawa

Szkolenie na b. wysokim poziomie! Wiedza przekazana w sposób pozwalający na wykonywanie omawianych zabiegów we własnej praktyce. Anna Sołtysik, Poznań

Szkolenie precyzyjne, poparte aktualnym piśmiennictwem i dokumentacją fotograficzną własnych przypadków prowadzącego. Informację i wiadomości nakierowane na jak największe uproszczanie procedur i maksymalizację efektów. Elżbieta Sokal, Ełk

Po raz kolejny kurs Michała spełnił oczekiwania. Zwracanie uwagi na detale, nie unikanie odpowiedzi na trudne pytania oraz luźna atmosfera wyróżnia kursy STI na tle innych dostępnych na rynku. Zdecydowanie polecam. Michał Tyrakowski, Kraków

Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawiły się po wszczepieniu pierwszych implantów. Serdecznie polecam szkolenie! Mateusz Świsłocki, Kielce

Szkolenie w jasny sposób przedstawia algorytmy postępowania w każdej sytuacji klinicznej, i systematyczną wiedzę. Wreszcie nie będę błądzić w meandrach decyzji! Już ciesze się na następne szkolenie. Katarzyna Chrabkowska, Gdańsk

Rzeczowo i konkretnie przekazane informację w sposób wyczerpujący. Marta Kuzicka, Gorzów Wielkopolski

Najwyższy poziom. Wiedza przekazana w sposób przejrzysty i zrozumiały. Szkolenie daje większe poczucie przewidywalności zabiegów. Maja Rakowska, Gdynia

W 2001 r. ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizuje się w implantologii i stomatologii estetycznej a także zajmuje się protetyką, chirurgią, chirurgią periodontologiczną. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach na całym świecie. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (elitarnej organizacji zrzeszającej najlepszych stomatologów zajmujących się stomatologią estetyczną w Polsce), ITI (International Team for Implantology), założyciel Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Mikroskopowej.

Przysiółek Kresy - Parzno 72a, 97-415 Parzno
Średnio zaawansowane