Łukasz Bańczyk
16-17.12.2021

Sausage technique jako złoty standard w horyzontalnej odbudowie kości

Jest to szkolenie skierowane dla lekarzy średniozaawansowanych i zaawansowanych, którzy w swojej praktyce wykonali już co najmniej kilka zabiegów implantacji. W trakcie tego szkolenia zostaną w bardzo dokładny sposób omówione wszystkie etapy zabiegu horyzontalnej regeneracji kości. Celem tego szkolenia jest przekazanie wiedzy w taki sposób, aby kursanci od następnego dnia mogli samodzielnie, w przewidywalny sposób wykonywać zabiegi augmentacji kości. W trakcie szkolenia aż 3 krotnie odbędą się warsztaty praktyczne na preparatach zwierzęcych. Uczestnicy będą mogli również zobaczyć na żywo zabieg przeprowadzony przez wykładowcę.

• Wprowadzenie do regeneracji kości. Omówienie biomateriałów, membran oraz narzędzi stosowanych w regeneracji kości. Znaczenie kości własnej.
  • Projektowanie płata i zarządzanie tkankami miękkimi podczas regeneracji kości.
  • Technika „Sausage Technique” jako złoty standard w horyzontalnej regeneracji kości – wszystkie etapy zabiegu omówione w sposób wyczerpujący.
  • Wykorzystanie membran nieresorbowalnych jako alternatywa dla Sausage technique w niektórych przypadkach klinicznych.
  • Przygotowanie pacjenta i gabinetu do zabiegu odbudowy kości metodą sausage.
  • Przedstawienie materiałów i narzędzi wykorzystywanych w trakcie zabiegów.

Cel szkolenia

Umiejętność samodzielnego wykonania zabiegu horyzontalnej odbudowy kości metodą „sausage technique”.

Jak zaplanować zabieg i wykonać poszczególne jego etapy, aby efekt odbudowy był stabilny długoterminowo.

Zabieg na żywo lub film re-live z zabiegów.

Ćwiczenia na preparatach zwierzęcych:

1. Projektowanie płata, jego mobilizacja oraz właściwe szycie.
  2. Technika Sausage jako złoty standard w horyzontalnej odbudowie kości.
  3. Wykorzystanie membran nieresorbowalnych jako alternatywa dla Sausage technique w niektórych przypadkach klinicznych.

Istnieje możliwość wykupienia noclegu w Hotelu Przysiółek Kresy
w specjalnej promocyjnej cenie dla uczestników szkoleń STI.

Liczba uczestników

Maks. 15 osób.

os. Dolnośląskie 113, Bełchatów

97-400 Bełchatów – woj. łódzkie

W przypadku rezygnacji ze szkolenia bez względu na czas oraz okoliczności, zwrot kosztów nastąpi po potrąceniu opłaty manipulacyjnej w wysokości 72 zł zgodnie z regulaminem.

Fantastycznie przekazana wiedza przez dr Łukasza Bańczyka ze zwróceniem uwagi na szczegóły najistotniejsze w powodzeniu leczenia. Zabieg na żywo i dużo informacji przekraczających zakres tematu szkolenia. Bardzo polecam. Dorota Ratyńska, Warszawa

Pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie. Jakub Lipski, Poznań

Szczerze polecam szkolenie w STI. Wysoki poziom merytoryczny, bardzo dużo praktyki! Brawo i dziękuję. Bartosz Chrzanowski

Łukasz Bańczyk

W 2008 roku ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2010 – 2016 pracował na stanowisku asystenta w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii oraz członkiem International Team for Implantology (ITI). Specjalizuje się w implantologii oraz chirurgii stomatologicznej. Swoją wiedzę i umiejętności ciągle podnosi i rozwija uczestnicząc w wielu krajowych i międzynarodowych szkoleniach i warsztatach z dziedziny implantologii, sterowanej regeneracji kości oraz protetyki. Jest autorem i współautorem publikacji i doniesień zjazdowych na zjazdach krajowych z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej i implantologii. Współwłaściciel Centrum Medycznego Alfamedica w Częstochowie.

os. Dolnośląskie 113, 97-400 Bełchatów – woj. łódzkie

Chcesz zrezygnować ? Poinformuj nas o tym do 50 dni przed szkoleniem – zwrócimy wpłaconą kwotę.