Snjezana Pohl
18-19.11.2021

Socket shield i PET – Partial Extraction Therapy – Technika częściowej ekstrakcji. Tkanki miękkie.

Językiem wykładowym szkolenia będzie język angielski.

Procedury chirurgii implantologicznej w strefie estetycznej w zębodole typ 1, 2 i 3.

Radzenie sobie ze strefą estetyczną z chirurgicznego punktu widzenia – dla dentystów, którzy chcą z powodzeniem wdrożyć do własnej praktyki. PET, zarządzanie tkankami miękkimi i wiele więcej…

Decyzja ma znaczenie.

Potrzeba wielu lat doświadczenia i edukacji, aby w zależności od sytuacji wyjściowej czuć się komfortowo przy wyborze odpowiedniego protokołu wszczepienia implantu w obszarze estetycznym. Potrzeba czasu, aby rozwinąć umiejętności korzystania z protokołów.

Decyzja ma znaczenie, Twój czas ma znaczenie.

Ten kurs dostarczy Ci jasnych wskazówek i szczegółowych warsztatów praktycznych, które sprawią, że poczujesz się pewnie w leczeniu strefy estetycznej. Uzyskaj wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w zakresie protokołów zabiegów implantologiczno-chirurgicznych. Naucz się protokołów zachowania i optymalizacji miejsca zabiegowego przy pomocy technik minimalnie inwazyjnych.

Zapewnij swoim pacjentom najlepsze i najbardziej przewidywalne wyniki dzięki wypróbowanym i przetestowanym protokołom. Daj im powód do dumy z ich uśmiechu.

Opis szkolenia

Doceniam Twój czas i chcę zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas szkolenia. Chcę, abyśmy i Ty i ja, z dumą spojrzeliśmy wstecz na ten kurs i nasze osiągnięcia.

Osobiście dużo czasu traciłam na kongresach i kursach walcząc ze zmęczeniem i snem. Nie pozwolę, żeby Ci się to przytrafiło tym razem.

1. Zaczynamy o 10 rano. Przyjdź świeży i chętny do nauki.
  2. Podczas wykładów można zmieniać pozycję z siedzenia i stania, rozciągania i klęczenia, wolno jeść i pić. Nie pozwolimy, aby znużenie przejęło kontrolę!
  3. Krótkie przerwy, ćwiczenia rozciągające, zdrowa żywność. Żadnych zabójczych obiadów!
  4. Program zajęć praktycznych i wykładów jest skrupulatnie zaplanowany, aby uniknąć głębokiej nauki na pełny żołądek.

Otrzymasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Ćwiczenia będą wykonywane na własnoręcznie przeze mnie zaprojektowanych modelach PET i tkankach miękkich, specjalnie opracowanych na potrzeby tego kursu. Kurs kończy się ćwiczeniami na szczękach świńskich.

Mamy dużo miejsca, żeby zachować dystans.

Czwartek: Dzień Partial Extraction Therapy PET

Wykład 10:00-11:00

Zabiegi wszczepienia implantu w strefie estetycznej w zależności od anatomii: drzewo decyzyjne.

Zębodół typu I: implantacja natychmiastowa w porównaniu z implantacją wczesną, opóźnioną i późną. Czynniki wpływające na wynik.

Pobieranie CTG i technika tunelowa do augmentacji tkanek miękkich.

Technika częściowej ekstrakcji (PET): co się za tym kryje? Jakie są zasady biologiczne? Rola więzadeł przyzębia i kompleksu zębowo-dziąsłowego.

Wykład 11.15 – 12.00

Aktualna literatura PET. Technika pozostawiania korzeni.

Warsztaty 12.45 – 14.00

Technika pozostawiania korzenia, pobieranie deepitelizowanego CTG, technika tunelowa do pokrywania pozostawionych korzeni.

Wykład 14.00 – 15.00

Socket shield, pontic (przęsło) shield, socket shield z opóźnionym wszczepieniem implantu (procedura Glockera).

Wykład 15.15 – 16.30

Socket shield dla sąsiadujących i mnogich implantów, resekcja wierzchołka korzenia zęba  w połączeniu z socket shieldem. Powikłania i rozwiązywanie problemów. Planowanie i wykonanie socket shieldu krok po kroku.

Warsztaty 16.30 – 18.00

Przygotowanie socket shieldu i natychmiastowe wszczepienie implantu. VPI cervico – indywidualny łącznik gojący – demonstracja.

Piątek: Tkanki miękkie

Warsztaty 10.00 – 11.00

technika mIVAN

Wykład 11.15 – 12.00

Deepitelizowana a podnabłonkowa CTG. Technika tunelowa i technika VISTA dla polepszenia tkanek miękkich w okolicy implantu i w miejscu przęsła.

Warsztaty 12.45 – 14.00

Technika pojedynczego cięcia w celu pobrania CTG

Technika VISTA

Techniki szycia

Wykład 14.00 – 15.00

Przesunięty policzkowo uszypułowany płat z podniebienia. Zmodyfikowana technika Pallacciego.

Wykład 15.15 – 16.30

Technika mIVAN. Autoprzeszczep zębiny. Drzewo decyzyjne dla protokołów implantologicznych w strefie estetycznej.

Warsztaty 16.30 – 18.30

Płat zrolowany policzkowy. Przesunięty policzkowo płat podniebienny z implantami z sterowaną augmentacją tkanek miękkich i augmentacją wyrostka zębodołowego na szerokość. Technika Pallacciego.

Przeszczep zębiny – demonstracja,

Augma – demonstracja.

Warsztaty na: modelach, dolna szczęka świńska

Poprawa grubość tkanek miękkich

Uzyskanie mobilności tkanek miękkich

Stworzenie dziąsła zrogowaciałego.

Język szkolenia

Szkolenie NIE będzie tłumaczone na język polski. Językiem wykładowym szkolenia będzie język angielski.

Termin szkolenia

18.11.2021 godz. 10:00-18:00 – 19.11.2021 godz. 9:00-17:00

Liczba uczestników

maks. 30 osób

W przypadku rezygnacji ze szkolenia bez względu na czas oraz okoliczności, zwrot kosztów nastąpi po potrąceniu opłaty manipulacyjnej w wysokości 72 zł zgodnie z regulaminem.

Jeszcze nieznany - będzie podany wkrótce

Chcesz zrezygnować ? Poinformuj nas o tym do 50 dni przed szkoleniem – zwrócimy wpłaconą kwotę.