Konferencja implantologiczna

Szablony do pełnej nawigacji – niezbędne narzędzie w pracy każdego implantologa. Praktyka kliniczna

Kiedy?

8 października 2022 rok

Gdzie?

Łódź

Dokładna lokalizacja szkolenia zostanie podana bliżej terminu.

Inwestycja:
950 zł

Niższa cena dla klientów:

STI, C.Witt, Medilab, Szablonauci, Cereclab, Schmidtdental, APOLLO IMPLANT COMPONENTS

Aby otrzymać rabat w wysokości 100zł wpisz w uwagach formularza zgłoszeniowego informację której z firm jesteś klientem.

dr n. med.

Łukasz Zadrożny

O co tak naprawdę chodzi w pracy z szablonami?

Digitalizacja medycyny i stomatologii postępuje nieubłaganie. W przypadku implantologii wprowadzenie CBCT oraz skanerów optycznych i rozbudowanego oprogramowania CAD/CAM zmieniło całkowicie sposób planowania leczenia ale także komunikacji z laboratorium, innymi lekarzami i pacjentem. W trakcie wykładu omówię ewolucję pomysłu na to czym ma być szablon. Przedstawię mój optymalny workflow w pracy z szablonami oraz zanalizuję różnice pomiędzy wybranymi narzędziami do planowania w sposób, który pozwoli aby uzyskać w pracy z szablonami jeszcze więcej niż dotychczas.

lek. dent.

Krzysztof Chmielewski

Nawigacja komputerowa – czynniki ryzyka i jak osiągnąć najwyższą precyzję.

Nawigacja komputerowa może być wspaniałym narzędziem w rękach zarówno młodego jak i bardzo doświadczonego implantologia. Problemem nie jest program, narzędzia czy systemy implantologiczne, ale wiedza i zrozumienie procesu oraz ograniczeń z tego tytułu wynikających. W trakcie wykładu poruszone zostaną tematy takie jak: optymalizacja danych cyfrowych, obiektywna ocena efektów leczenia w nawigacji komputerowej, implantacje natychmiastowe i użycie długich implantów, ograniczenia systemów do statycznej nawigacji komputerowej.

lek. dent.

Zbigniew Orzechowski

Szablony implantologiczne  w kompleksowym leczeniu pacjenta. Profesjonalnie i bez nadwyrężania budżetu.

Promowana przeze mnie procedura opiera się na kompleksowym planowaniu leczenia implantoprotetycznego. Zaczynamy od końca – od ostatecznego wyglądu protetyki –  projektu uśmiechu, okluzji, sprawdzenia i akceptacji przez pacjenta. Dopiero teraz można zaplanować najlepsze pozycje implantów i wydrukować szablony chirurgiczne. Choć brzmi to futurystycznie i niedostępnie to proces jest łatwy i nie wymaga angażowania dużych środków pieniężnych czy sprzętowych. Łatwo go też rozdzielić między poszczególnych członków zespołu – lekarza protetyka, technika dentystycznego,  implantologa i nowy zawód – asystenta cyfrowego. Taka praca zwiększa ilość zaakceptowanych planów leczenia. Pacjenci są pod wrażeniem fachowego  i nowoczesnego podejścia. W mojej praktyce pracujemy na profesjonalnych, ale bezpłatnych programach. Idealnie dopasowane szablony, wax-upy, mock-upy, korony i mosty tymczasowe drukujemy samodzielnie z użyciem profesjonalnych, medycznych żywic. Podział obowiązków pozwala na bardzo szybką pracę przy projektowaniu. Efekty zaś dają poczucie dobrze wykonanej pracy.

lek. dent.

Łukasz Bańczyk

Korzyści wynikające z pracy w pełnej nawigacji implantologicznej.

Rozwój technologii daje nam dzisiaj możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet nam się nie śniło. Jednym z takich rozwiązań jest planowanie wszczepienia implantów z wykorzystaniem szablonów chirurgicznych do pełnej nawigacji. Zastosowanie nawigacji w implantologii niesie za sobą ogromne korzyści zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Podczas wykładu przedstawię na konkretnych przypadkach klinicznych korzyści wynikające z użycia pełnej nawigacji w implantologii.

lek. dent.

Michał Szczutkowski

Zastosowanie pełnej nawigacji w połączeniu z zabiegami przeszczepów tkanek miękkich.

We współczesnej organizacji gabinetu zajmującego się implantologią kluczowa wydaję się optymalizacja czasowa zabiegów chirurgicznych. Jest to korzystne przede wszystkim dla pacjenta – ma wykonany jeden zabieg zamiast kilku. Ale też dla lekarza biorąc pod uwagę aspekt czasowo-finansowy. Wprowadzenie stomatologii cyfrowej do codziennej pracy pozwala uprościć i skrócić wiele procesów. Zastosowanie szablonów do pełnej nawigacji umożliwia połączenie zabiegu implantacji z wolnymi przeszczepami tkanek miękkich oraz wprowadzeniem śruby gojącej. Jest to osiągalne zarówno dla pojedynczych implantów jak też ich większej ilości. W bocznym odcinku żuchwy, aby utrzymać protetykę na implancie w stanie zdrowia długoterminowo wykonujemy prawie zawsze wolny przeszczep dziąsła. W szczęce na odcinku od 5 do 5 aby zredukować zaniki kości na szerokość wykonujemy CTG w celu przywrócenia prawidłowego wypukłego konturu wyrostka zębodołowego. Mając na uwadze fakt, że zdecydowana większość implantacji we wspomnianych powyżej sytuacjach wymaga przeszczepów możliwość wykonania tego w trakcie jednej wizyty to całkowita zmiana reguł gry. Jestem niezmiernie podekscytowany mogąc podzielić się z Wami nową metodyką tych najpopularniejszych zabiegów periodontologicznych, które dzięki stomatologii cyfrowej nabierają całkowicie nowego oblicza.

lek. dent.

Witold Popowicz

Szablony chirurgiczne w mikrochirurgii endodontcznej.

Połączenie obrazów CBCT oraz skanów STL daje klinicystom możliwości precyzyjnego planowania i przeprowadzania zabiegów w rejonie wrażliwych struktur anatomicznych. Poza oczywistym zastosowaniem szablonów w implantologii technologia cyfrowa pozwala na precyzyjne planowanie i przeprowadzanie zabiegów z zakresu mikrochirurgii endodontycznej. Dzięki zastosowaniu szablonów możliwe jest ograniczenie ingerencji w zakresie tkanek twardych i miękkich bez obniżenia skuteczności zabiegów.

dr n. med.

Adam Nowicki

Natychmiastowa rehabilitacja układu narządu żucia uzupełnieniami stałymi opartymi na implantach z wykorzystaniem druku 3D oraz spawania wewnątrzustnego.

Podczas wykładu zostanie podjęta kwestia rehabilitacji implantoprotetycznej pełnołukowej u pacjentów z brakiem funkcji oraz niesatysfakcjonującą estetyką. Omówione zostaną możliwości zaopatrzenia szczęki oraz żuchwy w zależności od warunków tkankowych. Począwszy od planowania zabiegu, przez projektowanie aż do otrzymania prowizorium długoczasowego. Zostanie ponadto wykazana optymalizacja zabiegowa przedstawianego cyfrowego podejścia w stosunku do podejścia analogowego.

Niższa cena dla klientów:

STI, C.Witt, Medilab, Szablonauci, CEREClab, Schmidtdental, APOLLO IMPLANT COMPONENTS

Aby otrzymać rabat w wysokości 100zł wpisz w uwagach formularza zgłoszeniowego informację której z firm jesteś klientem.

950zł po rabacie 850zł

Zapisz się

Weź udział w konferencji

Chcesz wziąć udział w konferencji?

Zarejestruj się wypełniając poniższy formularz.
Po rejestracji otrzymasz mailem potwierdzenie zgłoszenia i informację o dalszych krokach.
Wpłać 100% wartości w ciągu 3 dni od rejestracji.
Chcesz zrezygnować ? Poinformuj nas o tym do 51 dni przed konferencją – zwrócimy wpłaconą kwotę.
O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat.