Daniel Ciapiński

dr n. med.

Daniel Ciapiński

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tuż po stażu rozpoczął studia doktoranckie oraz specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej w klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej w szpitalu im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas studiów dwukrotnie otrzymał stypendium rektora oraz został rekomendowany przez Radę Wydziału Śląskiego Uniwersytetu Medycznego do nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Odbył liczne kursy w kraju oraz za granicą prowadzone przez uznane światowe autorytety, m.in. przez: Marcusa Hurzelera, Otto Zuhra, Istvana Urbana, Rina Burkhardta, Franka Zastrowa, Uelego Grundera, Konrada Meyenberga, Maura Merlego, Daniela Busera.

Najważniejsze z tych szkoleń:

  • Curriculum Master course in Implantology and Reconstructive Dentistry w Szwajcarii (prof. Ueli Grunder, prof. Jean Pierre Bernard, dr Rino Burkhardt, dr Konrad Meyenberg);
  • Curriculum Surgical Master in Regenerative Implant Dentistry prof. Istvan Urban na Uniwersytecie w Szeged;
  • cykl szkoleń Master Classes in Periodontology and Implant Therapy w klinice prof. Marcusa Hurzelera i Otto Zuhra w Monachium;
  • Bone regeneration, Soft Tissue Management and Implant Dentistry a 5-day Theoretical, Hands-on & Live Surgery Course (prof. Marcelo Faverini, Danilo Maeda, Fabio Mizutani).

Od początku szczególnie interesował się regeneracją tkanek jamy ustnej i właśnie to zainteresowanie stało się pomysłem na rozprawę doktorską Ocena przydatności fibryny bogatopłytkowej w procesie gojenia zębodołu po ekstrakcji zęba, którą obronił w 2015 roku.

Jest założycielem i wieloletnim dyrektorem Silesia Study Club of International Team for Implantology (ITI). Od kilku lat dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi lekarzami podczas szkoleń i wykładów, które prowadzi w Polsce i za granicą. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych polsko- i anglojęzycznych. Prowadzi klinikę implantologiczną DENTRUM w Katowicach.

Zapisz się

Szkolenia tego wykładowcy

Niestety, ten wykładowca nie ma obecnie żadnych dostępnych szkoleń

Wszystkie szkolenia

© Copyright 2024 Soft Tissue Institute. All rights reserved.

X
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o zbliżających się szkoleniach i promocjach.